За даними Державної служби статистики України у 2017 році кількість розлучень становить понад 51% від кількості зареєстрованих шлюбів.
Розлучення відбуваються у великій кількості, традиційні сімейні цінності переживають велику кризу.

Громадська організація "Дитина МАЄ ПРАВО" провела аналіз сімейного права країн членів Європейського Союзу, щоб зрозуміти як реалізовані:

  • Батьківська відповідальність;
  • Спільна опіка батьків та почергове проживання дитини з кожним із батьків після розлучення;
  • Обов’язок утримувати дитину кожним з батьків після розлучення;
  • Цільове використання аліментів, та механізми перевірки;
  • Захист права на контакт та виховання з кожним із батьків після розлучення.

Цікаво, як такі питання вирішуються в європейських країнах та як нам імплементувати найкраще з міжнародного досвіду, задля захисту права українських дітей.
Поступово будем викладати ці матеріали.

Сімейне право Естонської Республіки

✔️Батьківська відповідальність означає опіку над неповнолітньою дитиною, яка пов'язана із батьківськими обов’язками та правом піклуватися про дитину. Охоплює право піклуватися про дитину (опіку над особою), право керувати майном дитини (опіка над власністю) та право розв’язувати питання, що стосуються дитини. Опіка над власністю включає право та обов'язок керувати майном дитини, а також представляти дитину. Це не виключає права дитини на самостійне управління майном у випадках, передбачених законом.

Продовжити

Сімейне право Королівства Бельгія

З 2006 року реалізована спільна опіка, стосовно дитини немає різниці у відповідальності та правах батьків у шлюбі чи поза ним, наявність окремого сімейного суду, досудове вирішення конфліктів, медіація, короткі строки розгляду всіх питань стосовно дітей та багато цікавого для українського законодавця.

Продовжити

Сімейне право Республіки Австрії

Батьківська відповідальність є обов'язком і правом батьків. Вона включає: догляд за дитиною і її виховання, управління майном дитини та представлення її інтересів, а також інші питання (розділ 158 Цивільного кодексу Австрії - Allgemeines Bürgerliches Gesetzbuch).

Відповідно до розділу 160 Цивільного кодексу Австрії догляд за дитиною означає, перш за все, турботу про фізичний добробут, її здоров'я та безпосередній контроль за дитиною, а виховання дитини включає, зокрема, забезпечення потреб фізичного, психічного, емоційного і морального стану дитини, розвиток і просування талантів, здібностей, уподобань і потенціалу розвитку дитини, шкільне і професійне навчання. Догляд також включає лікування дитини і прийняття рішення про місце проживання. (розділ 162 Цивільного кодексу Австрії), прийняття рішень про поїздки за кордон, виборі шкіл, виборі або зміні релігії дитини.

Продовжити