Як непрямо перевірити витрати аліментів.

Більше
6 місяців 2 днів тому #28 від Dmitry B.
Як відомо з практики, перевірку цільового витрачання аліментів провести за допомогою служб - практично не можливо, хоча це і передбачено ст.186 Сімейного Кодексу України.

Стаття 186. Контроль органу опіки та піклування за цільовим витрачанням аліментів
1. Контроль за цільовим витрачанням аліментів здійснюється органом опіки та піклування у формі інспекційних відвідувань одержувача аліментів, порядок та періодичність здійснення яких визначаються центральним органом виконавчої влади, що реалізує державну політику у сфері усиновлення та захисту прав дітей. За заявою платника аліментів (крім тих, які мають заборгованість зі сплати аліментів) інспекційні відвідування одержувача аліментів здійснюються органом опіки та піклування позапланово, але не більше одного разу на три місяці.


Враховуючи, що дане питання занадто складне для одного посту, я запропоную лише один з варіантів його вирішення.
Так, одного разу, коли я проводив час з дитиною, я звернув увагу на вельми занедбанне взуття дитини. На дворі вже була пізня осінь, а ботіночки дитини мали несправний зіппер і виглядали не дуже гарно. Звісно дитина була вдягнена у теплі носочки, але це не могло на мою думку, виправити ситуацію. По перше - я батько дитини, по друге сума аліментів доволі значна та легко перекриває подібні потреби дитини.
Що я зробив потім: сфотографував взуття та потім роздрукував фотографії. Написав звернення до Комісії у справах захисту прав дітей, де одним з питань було нецільова витрата аліментів. Тобто я чітко поставив запитання членам комісії (воно носило риторичний але й стверджувальний характер) - чому аліменти не використовуюсться за призначенням? Роздавши фото, я очікував, що хтось з членів комісії відмовиться розглянути цей доказ, та на їх щастя цього не сталося. Колишня дружина також була присутня на цьому засіданні, яке я ініціював.
Далі я вже не памятаю розвиток ситуації. Але згодом моя дитина носила тільки гарний одяг та взуття.
Долучення:

Будь-ласка, Увійти або Відкрити рахунок, щоб приєднатись до розмови.