Як зробити виписку з медкартки дитини
 
Image

Чи варто боятися лікарів?;)
Як зробити виписку з медкартки дитини
 

Найголовніша складова піклування про дитину – це піклування про її здоров’я та якісне життя. Але що робити, коли татові не дають навіть шансу дізнатись про стан здоров’я своєї дитини: чим хворіє малюк, де лікується, які ліки приймає? Що робити, якщо колишня дружина приховує інформацію про стан здоров’я малюка, а співробітники медичних закладів, порушуючи закон, сприяють їй у цьому? Щоб запобігти таким випадкам, пропоную отримати чіткі рекомендації татам, яких турбує здоров’я власних дітей.

Почнемо з того, що піклування про здоров'я дитини - не право батьків, а їх обов'язок! Про це свідчить декілька норм законів.

   ч.2 ст.150 Сімейний кодекс України

Батьки зобов'язані піклуватися про здоров'я дитини, її фізичний, духовний та моральний розвиток.


   п. «а» ст.10 Закон України «Основи законодавства України про охорону здоров'я»

Громадяни України зобов'язані піклуватись про своє здоров'я та здоров'я дітей.


   ст.59 Закон України «Основи законодавства України про охорону здоров'я»

Батьки зобов'язані піклуватися про здоров'я своїх дітей, їх фізичний та духовний розвиток, ведення ними здорового способу життя. У разі порушення цього обов'язку, якщо воно завдає істотної шкоди здоров'ю дитини, винні у встановленому порядку можуть бути позбавлені батьківських прав.


   ст.12 Закон України «Про охорону дитинства»

Виховання в сім’ї є першоосновою розвитку особистості дитини. На кожного з батьків покладається однакова відповідальність за виховання, навчання і розвиток дитини. Батьки або особи, які їх замінюють, мають право і зобов’язані виховувати дитину, піклуватися про її здоров’я, фізичний, духовний і моральний розвиток, навчання, створювати належні умови для розвитку її природних здібностей, поважати гідність дитини, готувати її до самостійного життя та праці.

Іноді потрібно зробити перший крок - визначити, в якому закладі стоїть на медичному обліку дитина. Для цього потрібно відвідати реєстратуру дитячої поліклініки району чи міста фактичного проживання дитини. Якщо ви проживаєте на значній відстані, знайдіть за допомогою мережі Інтернет контакти необхідного медичного закладу та спробуйте у телефонному режимі з'ясувати факт постановки дитини на медоблік. Відвідуючи медичний заклад, завжди беріть з собою паспорт та копію свідотцтва про народження дитини. Цього цілком достатньо, щоб підтвердити що ви - батько. Як показує практика, на даному етапі працівники медзакладів ще не вчиняють неадекватних дій. Але іноді доводиться нагадувати, що отримати інформацію про стан здоров'я своєї дитини - це ваше право, і жоден медичний працівник не повинен безнаказано чинити перешкоди.

   п.2 ст.39 Закон України «Основи законодавства України про охорону здоров'я»

Батьки мають право на отримання інформації про стан здоров'я дитини.


   ч.2 ст.285 Цивільний кодекс України

Батьки (усиновлювачі), опікун, піклувальник мають право на інформацію про стан здоров'я дитини або підопічного.

Як видно з вищезазначених норм законів, батьки мають повне право отримати інформацію про стан здоров'я та знайомитися з медичною карткою дитини. Але нерідко, звернувшись з проханням переглянути чи сфотографувати сторінки медичної картки, можна отримати категоричну відмову зі сторони медперсоналу. На даний момент ще не вдалося визначити, що спонукає медпрацівників вчиняти протизаконні дії. Тому не зайвим буде попередити про передбачену відповідальність "особливо грамотних" медичних працівників.

   ст.80 Закон України «Основи законодавства України про охорону здоров'я»

Особи, винні у порушенні законодавства про охорону здоров'я, несуть цивільну, адміністративну або кримінальну відповідальність згідно із законодавством.

Та існує і інший шлях, крім відвідування кабінету головного лікаря закладу, щоб визначити стан здоров'я дитини. Так, за допомогою і інших норм законів та правильно складеного інформаційного запиту можна отримати інформацію про стан здоров’я малюка. На відміну від інших видів звернень громадян, відповідь на інформаційний запит надається протягом п'яти робочих днів. Але якщо стан здоров'я дитини викликає серйозні підстави для загрози її життю, то відповідь батькам, як законним представникам дитини, мають надати не пізніше 48 годин з моменту отримання запиту.

У інформаційному запиті також можна вимагати надання копій всіх сторінок медкартки дитини (Форми № 112/о), копій сторінок картки про проведені профілактичні щеплення (Форми № 063/о), також, як це часто буває, копію заяви про відмову у проведенні щеплень дитині одним з батьків.

 

   Посилання на застосовані норми законів

   Цей матеріал перевірено юристами

   Зразок інформаційного запиту щодо стану здоров'я дитини вже підготовлено.

   Максимальний строк розгляду запитів на інформацію - 5 днів

   Максимальний строк розгляду запитів з метою захисту життя - 48 годин

   Медична картка дитини - це Форма № 112/о

   Картка профілактичних щеплень дитини - це Форма № 063/о

Зразок заяви
doс_01
розширений
з примітками

 

ОБГОВОРИТИ НА ФОРУМІ

 


 

Адміністратор сайту
Дмитро БІЛИЙ

20 вересня 2017 р.
редагування: 25 вересня 2018 р

 

 

ДЕРЖАВНІ ОРГАНИ:

ПРАВОВА БАЗА:

  • Закони та міжнародні угоди
  • Підзаконні акти

РОБОТА З ДОКУМЕНТАМИ:

  • Заяви
  • Інформаційні запити
  • Скарги

СУДОВІ РІШЕННЯ: