Що можна витребувати у ССД
 
Image
Як зберегти нашу таємницю?;)
Що можна витребувати у ССД
 

Звертаючись до служби у справах дітей (далі - ССД) за захистом прав дитини як законний представник чи просто як громадянин, по-перше обов'язково дізнайтеся всі повноваження служби! Навряд чи посадовці осміляться відмовити вам у Конституційному праві. Але що саме можна витребувати, у який спосіб та як ним потім скористатися - розглянемо у даному матеріалі. Зразки звернень значно полегшать та прискорять можливість самостійно отримати потрібну інформацію від ССД.

Діяльність кожної ССД регламентується Положенням про службу. Відразу відмічаємо і зворотнє - бездіяльність служби це ігнорування вимог Положення. Розглянемо що повинно містити типове Положення про ССД. При цьому звернемо увагу лише на ті питання, які стосуються розв'язання спорів між батькам та встановлення порядку участі у вихованні дитини та захисту її інтересів.

Зазвичай спочатку Положення вказується кому підзвітна та підпорядковується ССД, тобто питання кому оскаржувати бездіяльність відповідно ст. 16 Закону "Про звернення громадян" визначається саме тут. Те що ССД діє на підставі рішення районної чи міської ради, на підставі вказанного Положення, керується Конституцією, законами, указами Президента, постановами Верховної Ради України та Кабінету Міністрів, наказами Міністерства соціальної політики та іншими законодавчими актами лише обмежує її повноваження, про що йде мова у статті 19 Конституції України.

   ст.16 Закон України «Про звернення громадян»

Скарга на дії чи рішення органу державної влади, органу місцевого самоврядування, підприємства, установи, організації, об'єднання громадян, засобів масової інформації, посадової особи подається у порядку підлеглості вищому органу або посадовій особі, що не позбавляє громадянина права звернутися до суду відповідно до чинного законодавства, а в разі відсутності такого органу або незгоди громадянина з прийнятим за скаргою рішенням - безпосередньо до суду.


   ст.19 Конституція України

Органи державної влади та органи місцевого самоврядування, їх посадові особи зобов'язані діяти лише на підставі, в межах повноважень та у спосіб, що передбачені Конституцією та законами України.

 

ЦЕЙ ВАЖЛИВИЙ МАТЕРІАЛ У СТАДІЇ РОЗРОБКИ

 

ОБГОВОРИТИ НА ФОРУМІ

 


 

Адміністратор сайту
Дмитро БІЛИЙ

14 жовтня 2018 р.
редагування: 14 жовтня 2018 р.

 

ДЕРЖАВНІ ОРГАНИ:

ПРАВОВА БАЗА:

РОБОТА З ДОКУМЕНТАМИ:

  • Заяви
  • Інформаційні запити
  • Скарги

СУДОВІ РІШЕННЯ: